Galerie

05.12.2017

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku zaprosiło Ełczan na spotkanie z ornitologiem – Michałem Polakowskim – który zaprezentował materiały z wyjazdu na obserwacje ptaków do dalekiej Skandynawii. Obejrzeliśmy prezentację bogato ilustrowaną zdjęciami krajobrazu północnej Europy oraz zwierząt typowych dla tego regionu tj. kudłate woły piżmowe, zające bielaki i wiele ptaków jak maskonury czy wydrzyki. Skandynawia to również malownicze jeziora położone w lasach tajgi północnej Finlandii oraz otwarte przestrzenie porośniętej skąpą roślinnością tundry Szwecji i Norwegii. W spotkaniu uczestniczyło 21 osób.

04.12.2017

W dniu 3 grudnia odbył się ostatni rajd rowerowy w tym sezonie. Tego dnia rowerzyści przebrani za św. Mikołajów jeździli ełckimi ścieżkami rowerowymi z workiem pełnym prezentów. Pluszaki, którym zostało podarowane drugie życie rowerzyści rozdawali dzieciom, aby umilić im zbliżajace się Mikołajki. Odczuliśmy niezwykle ciepłe przywitanie Mikołajów na rowerach. Mieszkańcy Ełku machali nam, robili z naszymi Mikołajami wspólne zdjęcia, jednak uśmiechy dzieci po otrzymaniu niespodziewanego prezentu były największą radością. Niezwykły rajd, uśmialiśmy się do łez. Pozostało nam teraz czekać do wiosny, aby znów wspólnie wyruszyć na trasy rowerowe. 

Podziękowania wychowawcom i wychowankom Internatu przy Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku za pomoc w zorganizowaniu Mikołajkowego rajdu rowerowego i przekazanie maskotek na ten cel.smiley

22.11.2017
W dniach 22 i 23 listopada Centrum Edukacji Ekologicznej zaprosiło uczniów placówek oświatowych oraz mieszkańców Ełku na spotkania z przyrodnikiem - Marcinem Kostrzyńskim, który od lat związany jest z realizacją wielu programów telewizyjnych o polskiej przyrodzie, a także teleturniejów dla dzieci. Podczas spotkań autor zaprezentował własne materiały: zdjęcia oraz filmiki, które w zabawny i ciekawy sposób obrazują polską przyrodę. Przedstawia w nich świat, tak jak go postrzega. Gdzie zwierzęta mają duszę i wrażliwość nie mniejszą niż nasza. Gdzie środowisko w którym żyjemy jest wszystkim co mamy i czego nie możemy stracić.  
Łącznie we wszystkich spotkaniach uczestniczyło 530 osób.
 

Strony