Galerie

18.09.2018

15 września 2018 r. w ramach działalności Klubu Miłośników Ptaków wybraliśmy się w okolice Jeziora Selmęt Wielki, aby obserwować zarówno ptaki wodne, jak i te charakterystyczne dla krajobrazu pól i łąk. Przemierzając drogi wokół jeziora udało się nam dostrzec wiele ciekawych gatunków, były to m.in. nurogęsi, czernice, orlik krzykliwy, czapla biała, czy też kania. Łącznie odnotowaliśmy obecność 30 -tu gatunków. W wyjeździe uczestniczyło 10 osób.

03.09.2018

"Ptaki we mgle"

1 września 2018 r. 10-osobową grupą wybraliśmy się na objazdowe obserwacje ptaków. Tym razem udaliśmy się na północny wschód od Ełku, aby na rozległych polach wypatrywać ptaków szponiastych przygotowujących się do jesiennej wędrówki. Wyjeżdżając z Ełku w piękny, słoneczny poranek mieliśmy nadzieję na udane obserwacje. Niestety, poranna, gęsta mgła, która przez kilka godzin wisiała nad polami, zdecydowanie krzyżowała nam plany i utrudniała obserwacje. Mimo to, kilka gatunków udało się nam usłyszeć, a nawet zobaczyć. Szukając ptaków obserwowaliśmy również otaczającą przyrodę, co również przyniosło wszystkim wiele satysfakcji.

27.08.2018
 
26 sierpnia 2018 r. w ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbył się festyn kulinarny "Frutti di Lago czyli kulinarne skarby jezior". Na scenie wystąpili nasi goście: kucharz Wojciech Charewicz oraz aktor - Andrzej Grabarczyk. Panowie opowiadali o wartościach odżywczych i zdrowotnych ryb słodkowodnych, oraz o tym jak w kuchni postępować z rybami, aby ich mięso nie traciło swoich wartości. Przybliżyli zasady właściwego odżywiania zwracając uwagę na potrzeby organizmu ludzkiego w różnych okresach życia. Częścią finalną pokazu było przygotowanie na ognisku gęstej zupy rybnej zwanej „solianką”, podawanej z ogórkiem kiszonym i oliwkami. W trakcie pokazu odbył się konkurs kulinarny polegający a przyrządzeniu ryby jeziornej z grilla, mając do dyspozycji świeżą rybę, warzywa i przyprawy. Jury oceniło potrawy i wyłoniło zwycięzcę konkursu. 
 

Strony