Warsztaty rękodzieła artystycznego "Filcowanie na sucho - ozdabianie wełnianych beretów"

19.10.2018

 

Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne serdecznie zapraszają na spotkanie z rękodziełem artystycznym.

 

Warsztaty rękodzieła artystycznego - "Filcowanie na sucho – ozdabianie wełnianych beretów"

 

Filcowanie, inaczej spilśnianie to jedna z najstarszych metod tworzenia tkanin, która w ostatnich latach zyskała na popularności, stając się chętnie uprawianą formą działalności artystycznej. Filcowanie polega na specjalistycznym formowaniu wełny czesankowej (która nie została poddana żadnym dodatkowym zabiegom poza czyszczeniem i czesaniem). Wełna filcuje się dzięki naturalnym właściwościom włókien -  włókna plączą się ze sobą i zbijają. Powstaje filc.

Filcowanie na sucho odbywa się za pomocą specjalnej igły zakończonej charakterystycznym haczykiem. Filcowanie jest niezwykle wdzięczną formą kreatywności. Nie wymaga szczególnych predyspozycji – wystarczy wełna, kilka drobiazgów i odrobina cierpliwości.

Uczestnicy warsztatów ozdobią wełniane berety, bądź inne tekstylia z tworzyw naturalnych metodą filcowania na sucho, które po wykończeniu, będą mogli zabrać ze sobą do domu.

 

Termin warsztatów:

17 llistopada 2018 (sobota) - 10.00-13.00

 

Prowadzącą warsztaty jest Marta Krajewska.

 

Uwaga uczestnicy: Prosimy o przyniesienie: igły cienkiej, średniej oraz grubej, czesankę polską (resztki), gąbkę kąpielową, ewentualnie tekstylia z tworzyw naturalnych, które można ozdobić: czapki, szaliki, swetry, chusty, spódnice z wełny, bawełny, lnu (mogą być pozostałości po wcześniejszych warsztatach).

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

 

Zapisy:

87/610 16 24

biuro@cee.elk.pl

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

ul. Parkowa 12

19-300 Ełk